13:00 - 15:30 / 2. 4. 2022 / Divadlo na cucky

WORKSHOP DOKUMENTÁRNÍHO FILMU PRO DĚTI

Workshop pro děti (od 7 do 12 let) proběhne ve stejném čase jako promítání filmu pro rodiče Mé dětství, má země - 20 let v Afghanistanu 

Lektor: David Bartoš

Víš, co je dokument? K čemu slouží a jaké může mít podoby? Proč se dokumentární snímky natáčejí a čím se liší od filmů klasických?

Dokument je nástroj, který nám, lidem, pomáhá zaznamenávat náš svět - jeho podobu nebo různé události. K vytvoření takového záznamu, můžeme využít široké nabídky forem. V dnešní době se čím dál tím častěji setkáváme s dokumentem v podobě audiovizuálního díla, do kterého řadíme i dokumentární film. V něm se snaží autor zachytit realitu takovou, jaké je a informovat diváka. Do jaké míry je však dílo ovlivněno subjektivním hlediskem autora a jak s tím lze pracovat?

Staň se i Ty na jedno odpoledne dokumentarist(k)ou. Na workshopu tě seznámíme se základními postupy tvorby dokumentu. Zjistíš, co všechno si musíš nejprve naplánovat, jak projekt realizovat a co zahrnuje postprodukce, aby bylo dílo připravené ke shlédnutí diváky. Naučíš se metody informačního jazyka a také, jak efektivně a objektivně informovat ostatní o důležitých a zajímavých tématech.