19:30  / 31. 3. 2022 / Muzeum moderního umění - Besední sál

DEBATA: Rusko-ukrajinská válka jako reálný globální konflikt

V posledních týdnech se vnímání bezpečného světa kolem nás zhroutilo. Putinův útok na Ukrajinu vyvolal v Evropě paniku a každý z nás si ve zcela nové situaci klade nespočet otázek.

Jaké jsou motivace ruského režimu? Co můžeme očekávat dále? Jaké jsou kapacity a schopnosti českého státu v pomoci válečným uprchlíkům? A můžeme statečné Ukrajině pomoci i jako jednotlivci?

Válka není jen aktuální válečné pole, bojuje se také na ekonomickém a geopolitickém poli. Ukrajinsko-Ruský konflikt se tak větší či menší měrou pravděpodobně dotkne každého z nás. Přijďte si poslechnout naše hosty, vést s nimi diskuzi a hledat odpovědi na výše položené otázky.

Pozvaní hosté:

  • doc. PhDr. Daniel Topinka, Ph.D. z Katedry sociologie, andragogiky a kulturní antropologie, který vede obor Migrační studia a zabývá se akademicky migrací;
  • rusista Mgr. René Andrejs, Ph.D. z Katedry slavistiky FF UP;
  • Roman Nevěřil z hnutí Amnesty International, které monitoruje porušování lidských práv a iniciuje kampaně proti jejich porušování;
  • Mgr. Hynek Melichar, PhD. z Katedry politologie a evropských studií soustředící se na mezinárodní vztahy a konflikty v Evropě.
VSTUP ZDARMA