Je libo předkrm před Jedním světem? Máme pro tebe předprojekce

07.03.2022

Máš chuť dozvědět se něco o hardcore otužování, nahlédnout do života chudých Rusů nebo pochopit, proč nájmy pořád raketově rostou? Pokud ano, tak neváhej a přijď na předprojekce festivalu Jeden svět Olomouc.

Předprojekce filmu Dobrá smrt promítaného 3. března 2020
Předprojekce filmu Dobrá smrt promítaného 3. března 2020

Ponor

 AUSTRÁLIE, 2020, 65 min.

Radši si na sebe vezmi něco teplého, protože z tohohle filmu ti bude běhat mráz nejen po zádech. Hlavní hrdinkou Ponoru je totiž potápěčka Kiki, která v hlubokých ledových vodách posunuje limity své výdrže za hranice lidského chápání. S tímto australským snímkem se ponoříš nejen do hlubin moře, ale i lidského nitra.

Ve středu 9. března v 17:00 v Jazz Tibet ClubuStavební jáma

RUSKO, 2020, 71 min.

Útočí na cizí země a jeho vlastní občané přitom živoří. Film Stavební jáma ti představí nekompromisní sondu do Putinova Ruska, které se potýká s obrovskými sociálními problémy i chudobou. Právě nejchudší vrstvy se prostřednictvím emotivních Youtube videí obrací na svého prezidenta ve víře, že si na ně konečně vzpomene a pomůže jim odlepit se ode dna. Se vztekem ve tváři a slzami v očích.

Ve středu 16. března v 17:00 ve Vědecké knihovně v Olomouci


Vylidněno

KANADA/ŠVÉDSKO, 2019, 92 min.

Nemůžeš najít žádný slušný byt, protože nájmy šplhají do astronomických výšin? Věz, že se stejnými problémy se potýkají také obyvatelé Toronta, Barcelony, Londýna či New Yorku. Právě o vyprazdňujících se centrech měst po celém světě pojednává snímek Vylidněno. Zasvěcený komentář světově uznávaných osobností ti pomůže pochopit, proč zůstávají byty v centrech měst prázdné a proč je pro radnice neobyčejně složité tento trend zvrátit.

Ve středu 22. března v 17:00 ve Vyhoukané sově


Vstup na filmy z jednosvětové databáze filmů Promítej i ty! je zdarma.  


Michaela Šmidrová, David Král