Hledáme koordinátory pro Jeden svět Olomouc 2022!

30.10.2021

Staň se součástí organizačního týmu festivalu Jeden svět Olomouc. Hledáme nové členy týmu pro přípravu příštího ročníku (cca od ledna 2022) a případnou dlouhodobou spolupráci na přípravách festivalu v dalších letech. 

Co ti nabídneme?

  • nové zkušenosti
  • skvělou partu, nové přátele a hromadu zážitků
  • možnost nahlédnout do zákulisí a produkčních příprav mezinárodního festivalu
  • vstup zdarma na filmové projekce a doprovodný program
  • potvrzení o praxi do školy a atraktivní bod do tvého životopisu
  • případnou dlouhodobou spolupráci na dalších ročnících
  • příležitost rozšiřovat své obzory v lidskoprávních tématech

Koho tentokrát hledáme?

KOORDINÁTOR/KA DOBROVOLNÍKŮ

Rád/a pracuješ s lidmi? Chceš nakouknout do produkčních příprav festivalu? Rád/a by jsi rozšířil/a své produkční a organizační dovednosti? Máš zájem o lidskoprávní témata, jsi týmový hráč a záleží ti na jednotlivcích v týmu i na hladkém průběhu celého festivalu? Pokud je tvá odpověď na tuhle lavinu otázek "ano", pak hledáme právě tebe! 

Pro tuto pozici sháníme člověka, kterého zdobí skvělé komunikační dovednosti a organizační schopnosti. Pozice koordinátora/ky dobrovolníků obnáší následující úkoly: domlouvání dobrovolníků na festivalové akce a jejich zaškolení, průběžná komunikace s dobrovolníky a jejich podpora přímo na místě v průběhu festivalu. 

Předchozí koordinátorka tě zaučí a předá ti know-how. Pokud máš zájem o tuto pozici pošli nám svůj motivační dopis na koordinator@jedensvetolomouc.cz do 30. listopadu 2021.


KOORDINÁTOR/KA FOTOGRAFŮ

Koordinátor/ka fotografů zajišťuje, aby byly akce festivalu pořádně zdokumentované. Pod sebou má tým fotografů (5-10 lidí) a video tvůrců. Koordinátor/ka fotografů by měl/a umět fotit, mít cit pro vizuální obsah. Žádoucí jsou také komunikační a organizační dovednosti, které se budou hodit při vedení týmu.

Pokud máš zájem o tuto pozici, pošli nám svůj motivační dopis a ukázku práce na koordinator@jedensvetolomouc.cz do 30. listopadu 2021.


GRAFIK / GRAFIČKA

Před každým festivalem je třeba připravit velké množství vizuálních materiálů, jako jsou tištěné letáčky, bannery, noviny, programy a plakáty. Stejně tak potřebujeme grafické obsahy na web a sociální sítě.  Proto máme v našem týmu každoročně nadšence do grafiky, kterým letos můžeš být právě ty. 

Pokud rád/a pracuješ s grafikou, chceš si rozšířit své portfolio, nebo si chceš vyzkoušet, jaké to je pracovat s festivalovým vizuálem a připravovat návrhy putující do tiskáren, zašli nám ukázku své práce a motivační dopis na koordinator@jedensvetolomouc.cz do 30. listopadu 2021.


KOORDINÁTOR/KA SEKCE JEDEN SVĚT PRO VŠECHNY

Hledáme nadšence, který s námi bude spolupracovat zhruba od ledna do dubna 2022 (případně i na přípravách festivalu v dalších letech). Festival Jeden svět se soustředí na to, aby byl přístupný opravdu všem bez rozdílů nehledě na věk či zdravotní znevýhodnění. V rámci festivalového týdne pořádáme kupříkladu projekci pro seniory, projekci s audiokomentářem pro nevidomé, při diskuzích je přítomen tlumočník do českého znakového jazyka a na promítacích místech jsou zajištěny indukční smyčky a bezbariérový přístup. Koordinátor/ka sekce Jeden svět pro všechny se stará právě o to, aby v této oblasti bylo vše zajištěno a diváci si tak mohli nerušeně užít festival. Pozice je vhodná pro studenty sociálních oborů, ale zkušenost v oboru však není podmínkou. Důležitý je samotný zájem o téma a poslání našeho festivalu. Očekáváme samostatnost a dobré organizační schopnosti, které povedou k hladkému průběhu festivalu. Práce zahrnuje komunikaci s organizacemi, promítacími místy, diváky i tlumočníky. 

Předchozí koordinátorka JSPV tě zaučí a předá ti know-how. Pokud máš zájem o tuto pozici, pošli nám svůj motivační dopis na koordinator@jedensvetolomouc.cz do 30. listopadu 2021.


KOORDINÁTOR/KA GUEST SERVICE

Koordinátor/ka guest service zajišťuje hosty festivalových projekcí a panelových debat.  V průběhu festivalu se stará o to, aby měli hosté vše, co potřebují. Důležitou schopností je pro nás u koordinátora/ky guest service především skvělá komunikace a dobré organizační schopnosti, které uplatní nejen při korespondenci a následném osobním setkání s hosty, ale také při práci s dobrovolníky, kteří budou nápomocní v průběhu festivalu. Práce koordinátora guest service začíná přibližně dva měsíce před zahájením festivalu, kdy se pomalu začne poohlížet po hostech ke zmíněným debatám a následně se jim v průběhu festivalového týdne věnuje. 

Předchozí koordinátorka tě zaučí a předá ti know-how. Pokud máš zájem o tuto pozici, pošli nám svůj motivační dopis na koordinator@jedensvetolomouc.cz do 30. listopadu 2021.


Hledáme nové tváře do našeho týmu koordinátorů! Budeš to ty? 

Předchozí zkušenosti nejsou třeba. Vše ti vysvětlíme a zaučíme. Důležitý je pro nás především zájem a zápal do věci. Těšíme se na vaše dopisy! Ty zasílejte na koordinator@jedensvetolomouc.cz do 30. listopadu 2021.