Jeden svět pro všechny 

,,Přístupnost pro nás není charita. Je to způsob, jak otevřít vaši akci nebo instituci lidem, kteří se do ní pravděpodobně ještě nepodívali. Je to cesta, jak zvýšit diverzitu vašeho publika. Je to přesvědčení, že každý má právo na kulturní život."

VYSVĚTLIVKY

AUDIOPOPIS

Umožňuje vnímat vizuální složku filmu pomocí mluveného komentáře. Audiopopis poslouchají diváci a divačky ze sluchátek, které vám zapůjčíme u vstupu. 


POPISNÉ TITULKY

Všechny filmy mají české titulky. Vybrané filmy mají popisné titulky pro neslyšící a nedoslýchavé, které označují zvuky, ruchy nebo označují mluvčího. 


TLUMOČENÍ DO ČZJ

Zahájení festivalu a vybrané debaty jsou tlumočeny do českého znakového jazyka. Na Facebookové stránce Jeden svět pro neslyšící zveřejňujeme informace o festivalu v českém znakovém jazyce.


INDUKČNÍ SMYČKA

V kinech, která jsou v programu označena tímto piktogramem, je k dispozici indukční smyčka umožňující lepší poslech zvuku filmu pro diváky a divačky se sluchadly.


RELAXOVANÁ PROJEKCE 

Relaxované projekce určené pro diváky s mentálním postižením, autismem či epilepsií. Na těchto projekcích jsou filmy pouštěny ve snížené zvukové hladině a po celou dobu je v sále mírně rozsvíceno. Diváci relaxovaných projekcí nejsou zatěžováni žádnými upoutávkami a trailery. Navíc organizátoři počítají s tím, že se diváci mohou během projekce pohybovat nebo hlasitě projevovat. 


FESTIVALOVÁ MÍSTA

Festivalová kina budou označena piktogramem:

Přístupné místo


Přístupná toaleta


Indukční smyčka


Family Friendly


Asistenční a vodící psi jsou vítáni ve všech festivalových kinech. 


Pokud máte nápad, jakým způsobem můžeme ulehčit vám nebo vašemu blízkému přístup na projekce či jiný bod programu festivalu Jeden svět Olomouc, kontaktujte nás na

provsechny@jedensvetolomouc.cz

Festival Jeden svět Olomouc organizuje spolek Lidskoprávní festival Olomouc, z. s.