Nepříjemně blízko / Too Close

20:00 / 28. 3. 2023 / Kino Metropol
19:00 / 29. 3. 2023 / ART Rubikon
16:00 / 31. 3. 2023 / Divadlo na cucky

Botond Püsök / Maďarsko, Rumunsko / 2022 / 84 min.

Andrea, matka dvou dětí a samoživitelka, je v bezvýchodné situaci. Její exmanžel Pika, odsouzený za zneužívání Andreiny dcery, se právě vrátil z vězení, usadil se v sousedství a dělá si nároky na jejich společného syna. Pikovi navíc otevřeně straní skoro celá vesnice, kde rodina žije.

Když se Andrea rozvedla s jejím nevlastním otcem, bylo Pirkó teprve 9 let. Od té doby, co se Pika vrátil do jejich bezprostřední blízkosti, se život rodiny opět převrátil vzhůru nohama. Ačkoliv Andrea dělá vše, co je v jejích silách, aby své děti ochránila, pro starousedlíky zůstává černou ovcí vesnice. Pika, syn z vážené rodiny místního faráře, se naopak těší důvěře silně věřící obce. Citlivý portrét charismatické ženy pozoruje její cestu z kleští rodinného traumatu i její trpělivý boj s maloměšťáckou mentalitou.

V Divadle na cucky v úterý 28. 3. bude hostem pofilmové debaty Mgr. Petra Pitrová, která je vedoucí poradny Bily kruh bezpečí Olomouc. Ve středu 29. 3 se o své zkušenosti přijde podělit Jan Němeček ze Sdružení D Olomouc. V pátek 31. 3. bude debatovat Kristýna Lucinkiewicz - sociální pracovnice pro oběti trestných činů v Bílém kruhy bezpečí.