17:00 / 1. 4. 2022 / Arcidiecézní muzeum - Mozarteum

Každá minuta života / Every Single Minute

Česká republika, Slovensko | 2021 | 80 min. | Režie Erika Hníková | Česky, Německy, Slovensky | České popisné titulky

Téměř každý má svůj názor na to, jak má a nemá vypadat správná výchova. Film sledující dobře míněnou, ale také nekompromisní snahu o vytvoření dokonalého mladíka je nečekaně provokativním příspěvkem do diskuse.

Propracovaná výchovná metoda zvaná kamevéda by měla z malého Mišky vychovat dokonalého muže. Cílem je důsledně využít každou vteřinu jeho dětství a rozvinout tak každý jeho talent. Mladý milující rodičovský pár je odhodlán věnovat tomuto úkolu veškerou svou energii. Nezbývá než se ptát, jestli rodiče staví svého syna na cestu za štěstím a úspěchem, nebo vyhořením. Dosavadní reakce na snímek odhalily ožehavost námětu, o to cennější je, že se dokumentaristka Erika Hníková pokouší nahlédnout na život slovenské rodiny s objektivitou a odstupem. Film nenabízí jednoznačné odpovědi a nutí pokládat si otázky o vlastních předsudcích i v širším společenském kontextu.

Na diskusi po projekci potkáte Kamilu Holáskovou, psycholožku zajímající se o dětskou psychiku, a Martina Zikmunda, psychoterapeuta se zaměřením na lidi s problémovým dětstvím.