16:00-20:00 / 1. 4. 2022 / Divadlo na cucky

DIVADLO UTLAČOVANÝCH

Je nám to velice líto, ale workshop Divadlo utlačovaných, který se měl konat v Divadle na cucky, musel být zrušen z důvodu náhlé nemoci obou lektorek. Děkujeme všem za pochopení.

Tento workshop vás zbaví pocitu bezmoci, že s některými situacemi nemůžeme vůbec nic dělat.

Divadlo utlačovaných (The theatre of Oppressed) pojmenoval a dále popsal v 70. letech 20.století brazilský politik a divadelní režisér Augusto Boal. Toto divadlo bylo a neustále je prostředkem vzdělávání a učení, které využívá divadelních prostředků jako nástroje ke změně. Divadlo utlačovaných původně vzniklo jako hlas skupin, které zažívaly různé formy společenského útlaku. Nyní se můžeme s divadlem utlačovaných setkat v rámci vzdělávání na poli divadla, školství, politiky a dalších institucí a skupin po celém světě. Tato forma klade otázky, kterými vede společnost k zamyšlení, kritickému myšlení, analyzování, a dialogu.

Kdo je utlačovaný a kdo je utlačovatel?
Jsme schopni nalézt východiska z bezvýchodných situací?
Jak nalézt cestu dialogu a společného růstu v míru, v dnešní společenské situaci?
Jak nalézt odvahu k sociální změně pomocí divadelních technik?

Pokud si chcete zkusit, jaké to je věnovat se různým formám útlaku prostřednictvím divadelních prostředků, na vlastní kůži si zkusit práci s tématy, které vám nejsou lhostejné a vlastním jednáním měnit společenskou situaci a společenské postavení utlačovaných, přijďte na workshop. Na konkrétním příběhu vycházejícího z osudů lidí, se budeme moci ponořit do práce s útlakem a zkusíme, jaké to je zbavit se pocitu bezmoci, že s některými situacemi nemůžeme vůbec nic dělat.

Lektoruje Magdalena Svozilová a Dominika Bartošová.

NUTNÁ REZERVACE.