BLOG

Snímek Každá minuta života zobrazuje snahu rodičů čtyřletého Mišky vychovat ze svého syna šampióna. Ať to stojí, co to stojí. Pomoci jim v tom má výchovná metoda Kamevéda. Na festivalu Jeden svět Olomouc jsme si o snímku režisérky Eriky Hrníkové popovídali s psycholožkou, spisovatelkou a vysokoškolskou pedagožkou Kamilou Holáskovou.

V centru Olomouce se na různých místech objevily bílé stopy. Místa, kde se budou promítat filmy se sociální, politickou, environmentální a lidskoprávní tématikou, tak označili dobrovolníci Jednoho světa Olomouc. Letošní téma festivalu jsou cesty svobody.

Dokument Síla režiséra Martina Marečka nabízí velmi intimní a upřímný pohled do života Kamila Fily. Populární filmový kritik, přiznaný feminista a držitel ceny Genderman prožívá před zraky diváků svou krizi středního věku. Neschopnost najít životní smysl, řád nebo štěstí doprovází nadměrné užívání steroidů, posedlost silným tělem i sobecký přístup...

Před dvěma lety otřásla planetou i Jedním světem pandemie. Ve stínu této nečekané aktuálnosti zůstávají věci, které otřásají světem lidských práv a které festival nemůže ignorovat. Stále trvající autoritářský režim v Bělorusku, znovunastolená vojenská diktatura v Barmě, tlak a kriminalizace ruské opozice, ale i ohrožení nezávislého soudnictví v...

Staň se součástí organizačního týmu festivalu Jeden svět Olomouc. Hledáme nové členy týmu pro přípravu příštího ročníku (cca od ledna 2022) a případnou dlouhodobou spolupráci na přípravách festivalu v dalších letech.

Festival Jeden svět Olomouc propojuje svůj poslední Festivalový den s akcí Rozmanit0st, která si pro první ročník vybrala právě Olomouc. V pátek 15. října se v prostorách Uměleckého centra Konvikt odehraje módní přehlídka upcycle a slow fashion z českého návrhářského prostředí a festival Jeden svět Olomouc bude u toho.

Ve filmovém sále olomouckého Konviktu promítal festival Jeden svět film o strhujícím avšak nelehkém osudu mladé norské portrétní fotografky Lene Marie Fossen. Příběh osmadvacetileté dívky, která v průběhu vážné nomoci objevila svůj velký talent, zanechal silný dojem.